Autocentrum
Dodaj ofertę za darmo

Narzędzia

Wyników: 17896

Powiadomienie o nowych ofertach w tej kategorii:

Dodaj ofertę za darmo

Narzędzia i ich rodzaje

Narzędzia są to wszelkie przedmioty, które zostały celowo wykonane przez człowieka do ułatwiania bądź umożliwiania pracy. Wyróżnia się wiele typów narzędzi ze względu na specyfikę zadań (uniwersalne lub specjalne), rodzaj napędu (ręczne, zmechanizowane, maszynowe) oraz przeznaczenie, rodzaj obróbki (np. tokarskie, kuźnicze, gwintowniki, narzynki, piły, wiertła, rozwiertaki, ściernice).
Niektóre narzędzia mają bardzo szerokie zastosowanie i na dodatek są zasilane prądem w większości o napięciu 230 V. Te nazywa się potocznie elektronarzędziami, zaś według Polskiej Normy - narzędziami ręcznymi. Urządzenia te muszą mieć taką strukturę, by wraz z silnikiem były mobilne, by podczas pracy można było je trzymać w rękach lub zawiesić.
W kategorii Narzędzia zamieszczone są oferty narzędzi grzewczych i klimatyzacyjnych, np. nagrzewnic, osuszaczy, pieców oraz akcesoriów do serwisowania ich.
Znajdują się tu też ogrodowe narzędzia akumulatorowe (kosiarki, nożyce do trawy i żywopłotu, pilarki łańcuchowe, sekatory), spalinowe (kosiarki, nożyce do żywopłotu, odkurzacze ogrodowe, pilarki łańcuchowe) oraz elektryczne (aeratory, glebogryzarki, kosiarki, nożyce do żywopłotu, odkurzacze ogrodowe, pilarki łańcuchowe, pługi śnieżne, rozdrabniarki do gałęzi, łuparki do drewna), a także wszelkie akcesoria, które stają się niezbędne w wyniku eksploatacji wyżej wymienionych urządzeń. Częścią kategorii Narzędzia są także narzędzia pneumatyczne, które wykorzystują do swego działania pneumatykę. Zostały umieszczone instalacje do nich, oferty serwisowania oraz wszelkie akcesoria i części.
Oddzielną podkategorię stanowią tutaj Narzędzia pomiarowe, które stosuje się do pomiarów samodzielnych bądź przy zastosowaniu jednego lub więcej urządzeń. Są tu detektory, mierniki temperatury, przyrządy do pomiaru odległości, poziomu, prądu, do pomiarów ślusarskich. Oprócz tego w kategorii Narzędzia jest cała masa ofert narzędzi ręcznych, spalinowych, spawalniczych, skrawających, obrabiarek do drewna czy metalu oraz osprzętu do elektronarzędzi.