Autocentrum
Dodaj ofertę za darmo

AGD i RTV

Wyników: 2090

Powiadomienie o nowych ofertach w tej kategorii:

Dodaj ofertę za darmo

AGD i RTV co to jest?

AGD to wszelkie urządzenia elektryczne skonstruowane do użytku domowego, pomagające człowiekowi w różnych domowych pracach, takich jak: sprzątanie, utrzymywanie czystości i dbałość o higienę (odkurzacz, pralka, nawilżacz powietrza, termowentylator, klimatyzator, zmywarka, mop parowy), przechowywanie jedzenia (lodówka, chłodziarka, zamrażarka), przygotowywanie posiłków i napojów (kuchenka, piekarnik, mikrofalówka, frytownica, krajalnica, automat do wypieku chleba, toster, opiekacz, ekspres do kawy, czajnik elektryczny, syfon, sokowirówka, robot kuchenny, parowar, mikser, blender, jajowar, kombiwar, grill elektryczny, gofrownica), dbałość o wygląd zewnętrzny (suszarka do włosów, lokówka, prostownica, golarka, depilator, szczoteczka elektryczna, maszynka do strzyżenia, żelazko). Oprócz tego znajduje się tu elektryczny sprzęt oraz jego elementy do oświetlenia różnych pomieszczeń gospodarstwa domowego.
RTV są to urządzenia elektroniczne zarówno domowego użytku, jak i przenośne. To po prostu ogół sprzętu elektronicznego domowego użytku do słuchania i oglądania. Innym często spotykanym określeniem zbiorczym odnoszącym się do części tej grupy produktów jest sprzęt RTV – określenie obejmuje przede wszystkim odbiorniki radiowe (radioodbiorniki) i telewizyjne (telewizory). Skrót pochodzi od Radio i TV. Mieszczą się tu aparaty fotograficzne, kamery cyfrowe, kino domowe, nagrywarki, odtwarzacze i discmany, telewizja satelitarna, telewizory oraz wieże.
Kategoria zawiera głównie wyżej wymieniony sprzęt AGD i RTV oraz usługi z nim związane, takie jak: montaż, podłączanie, instalacja, serwisowanie, konserwacja, renowacja, naprawa, utylizacja i recykling zużytego sprzętu elektronicznego. Oprócz tego jednak znajdują się tu także maszyny i sprzęt bardziej do użytku przemysłowego niż domowego, który zazwyczaj nie jest ani artykułem AGD, ani RTV, np. maszyna do szycia, kocioł parowy, wtryskarka.