Autocentrum
Dodaj ofertę za darmo

Dom i ogród

Wyników: 7630

Powiadomienie o nowych ofertach w tej kategorii:

Dodaj ofertę za darmo

Dom i ogród - specyfika i składniki otoczenia

Dom to miejsce przystosowane ze względu na swoją budowę i funkcjonalność do zamieszkiwania przez człowieka. To obiekt wykonany z dowolnych surowców, ale w taki sposób, aby swoją konstrukcją zapewniać izolację od deszczu i wiatru. Musi także być zbudowany zgodnie z warunkami technicznymi lokalizacji budynków. Powinien umożliwiać nie tylko stały pobyt ludzi, ale także prowadzenie przez nich gospodarstwa domowego.
Ogród to obszar znajdujący się zazwyczaj wokół domu lub za domem, służący zarówno do uprawy roślin, jak i celów rekreacyjnych, takich jak, np. relaks, odpoczynek, gry, zabawy lub sport na świeżym powietrzu.
W kategorii Dom i ogród znajduje się wszystko, co potrzebne do wyposażenia tych dwóch rodzajów przestrzeni. To nie tylko niezbędne elementy, takie jak meble i oświetlenie, ale także dekoracyjne artykuły do wystroju wnętrz, szkła i kryształy oraz przydatne akcesoria umożliwiające dbałość o świeżość i czystość gospodarstwa domowego i jego otoczenia. Oprócz tego stworzono tu podkategorię "Basen”, w której umieszczone zostały wszelkie elementy potrzebne do konstrukcji basenu jako elementu ogrodu (schody, drabinki, mozaiki, głowice), do jego funkcjonowania (elementy obiegu wody, przeciwprądy wody, urządzenia ogrzewające wodę) oraz ochrony i utrzymania higieny, która zostaje zaburzona przez eksploatację (nakrycia basenów, układy filtrująco-pompujące, środki chemiczne). Co więcej – są tu również urządzenia zabezpieczające całe gospodarstwo domowe przed włamaniem, kradzieżą, itp. (zestawy monitoringu, kamery przemysłowe, alarmy) oraz pozwalające na komunikację (domofony, videodomofony). Umieszczone są w podkategorii „Systemy radiowo-wizyjne”.
Dom i ogród to obszary, które wymagają nieustannej troski wykonywania rozmaitych robót – czyszczenie tapicerek kanap, cyklinowanie podłóg, renowacja wanien, okien, itp.; ocieplanie poddaszy, stropów; odgrzybianie; układanie płytek; malowanie ścian, itp. Jest tego mnóstwo, dlatego też w kategorii Dom i ogród są usługi związane z tymi obiektami.
Na środowisko domowe składają się także inne organizmy żywe niż człowiek. Są to najlepsi jego przyjaciele, czyli zwierzęta. Stąd też znajduje się tu podkategoria zawierająca oferty zwierząt domowych, takich jak koty, psy, ptaki i inne. Poza tym nie zapomniano ująć tutaj artykułów zoologicznych i akwarystycznych.