Autocentrum
Dodaj ofertę za darmo

Komputery i Internet

Wyników: 2616

Powiadomienie o nowych ofertach w tej kategorii:

Dodaj ofertę za darmo

Komputery i Internet - definicje pojęć

Komputery to urządzenia elektroniczne transmitujące oraz przetwarzające informacje, które da się zapisać w postaci liczbowej – jako ciąg cyfr lub sygnał ciągły. Te wielofunkcyjne maszyny sekwencyjne mają zdolności programowania, czyli nadawania im listy poleceń, które mogą zostać zrealizowane w różnym czasie. Odpowiedzialny jest za to podstawowy element komputera – procesor, który najpierw wykorzystuje dane z pamięci, później je odczytuje i odpowiednio interpretuje, a na końcu wykonuje je jako rozkazy. Poza procesorem urządzenie to składa się jeszcze z dwóch głównych części – pamięci RAM oraz urządzeń wejścia i wyjścia.
Ze względu na modułową, otwartą budowę można podłączać do niego zewnętrzny sprzęt, np. drukarkę czy też skaner.
Internet jest globalną siecią komputerową, która stanowi obszar adresowy funkcjonujący dzięki m.in. protokołowi komunikacyjnemu IP, zbiorowi wyspecjalizowanych urządzeń oraz infrastrukturze telekomunikacynej (linie telefoniczne – modemy, cyfrowe linie ISDN, modemy ADSL). Nazywany jest czasem siecią sieci, gdyż składa się z wielu sieci komputerowych (minimum dwóch komputerów z urządzeniami peryferyjnymi) wzajemnie powiązanych, dzięki czemu wszyscy ich użytkownicy mogą wymieniać ze sobą informacje.
Połączenie komputera z Internetem polega na jego komunikacji z bramką mającą stałe połączenie z innymi systemami w Internecie. To wszystko odbywa się za pośrednictwem technologii przewodowych – sieć energetyczna, telewizja kablowa oraz bezprzewodowych - łącza satelitarne, GPRS i Wi-Fi.
Kategoria Komputery i Internet zawiera wszystkie elementy potrzebne do zachowania bezpieczeństwa w sieci, aplikacje na urządzenia mobilne, gry komputerowe, oprogramowanie i usługi, sprzęt komputerowy i sieciowy.