Autocentrum
Dodaj ofertę za darmo

Motoryzacja

Wyników: 17988

Powiadomienie o nowych ofertach w tej kategorii:

Dodaj ofertę za darmo

Czym jest motoryzacja?

Motoryzacja – kompleks wiedzy praktycznej i teoretycznej dotyczącej pojazdów mechanicznych, które są niczym innym jak pojazdami wyposażonymi w koła, wykorzystującymi do napędu silniki spalinowe (w ubiegłych latach pojawiły się również silniki elektryczne i hybrydowe). Wynalazki ostatnich lat, np. zamontowanie silnika w rowerze nie uczyni z niego pojazdu mechanicznego, dopóki konstrukcja pojazdu będzie umożliwiała także przemieszczanie się z miejsca na miejsce za pomocą mięśni. Motoryzacja obejmuje samochody osobowe i ciężarowe, autobusy, ciągniki, motocykle, motorowery, skutery, itp. Powstały one w celu transportu ludzi, rzeczy, a także współpracy z kołowymi pojazdami nieposiadającymi napędu (ciągnięcie naczep, przyczep; napęd maszyn rolniczych).
Dzięki rozwojowi tej dziedziny powstało społeczeństwo mobilne, czyli takie, w którym jednostki mają możliwość przemieszczania się w obrębie struktury społecznej, np. zmianę miejsca zamieszkania. Oprócz tego bardzo zmienił się transport drogowy, bez którego przecież trudno o efektywną gospodarkę i przemysł.
Eksploatacja (ciągłe użytkowanie) pojazdów wymusza na właścicielach dbałość o ich stan techniczny. Przejawia się ona wykonywaniem różnych czynności: technicznych, czyli obsługowych, które należą do kierowcy (np. uzupełnianie płynu hamulcowego); dokonywaniem napraw, które powinny odbywać się w stacjach obsługi; przeglądami czy też konserwacją pojazdu. W skład eksploatacji wchodzi także konieczność realizacji czynności administracyjnych (rejestracja i ubezpieczenie pojazdu oraz inna dokumentacja prawna).
Kategoria Motoryzacja zawiera oferty naprawy i serwisowania pojazdów, części i akcesoriów do nich, maszyn, urządzeń i różnych narzędzi dla stacji obsługi i warsztatów mechanicznych. Oprócz tego znajdują się tu ogłoszenia sprzedaży, kupna bądź najmu nie tylko wszelkich pojazdów mechanicznych i rowerów, ale także myjni, przyczep i naczep.