Autocentrum
Dodaj ofertę za darmo

Zdrowie i uroda

Wyników: 3053

Powiadomienie o nowych ofertach w tej kategorii:

Dodaj ofertę za darmo

Czym jest zdrowie i uroda?

Zdrowie to ogólne określenie dobrego stanu psychicznego i fizycznego człowieka, na który wpływ ma mnóstwo czynników. Zdrowiem nie jest tylko brak choroby, współcześnie to zdolność i gotowość do czynnego uczestnictwa w życiu społecznym i ekonomicznym.
W zdrowiu wyróżnia się cztery płaszczyzny wzajemnie ze sobą powiązane. To między innymi zdrowie fizyczne (somatyczne), które jest niczym innym jak poprawnym działaniem wszystkich układów i narządów organizmu żywego. Kolejnym aspektem zdrowia jest zdrowie psychiczne, które bardzo trudno jednoznacznie zdefiniować. W jego ramach wyróżnia się zdrowie umysłowe i emocjonalne. Pierwsze z nich to umiejętność logicznego myślenia, zaś drugie to zdolność do wyrażania uczuć, rozpoznawania ich, radzenia sobie z nimi, a także ze stresem, depresją, lękiem, itp. Można wyróżnić także zdrowie duchowe, które ma silny związek z emocjonalną stroną psychiki człowieka – dotyczy ono wierzeń, praktyk religijnych, zasad, hierarchii wartości i zachowaniami spowodowanymi przez nią.
Ostatnią płaszczyzną zdrowia jest zdrowie społeczne, które przejawia się pełnieniem funkcji w społeczeństwie, budowaniem i utrzymywaniem harmonijnych relacji z innymi ludźmi.
Uroda to inaczej atrakcyjność fizyczna, dawniej nazywana seksapilem. Ocenia się ją na podstawie własnych preferencji, wyobrażeń, a także powszechnego wzorca znanego wszystkim i obowiązującego w danym czasie. Są jednak pewne cechy uniwersalne, które niezależnie od kultury, w jakiej funkcjonują oraz mimo upływu czasu, pozostają niezmienne.
Kategoria Zdrowie i uroda zawiera wszystkie produkty i usługi, które przyczyniają się do ochrony, poprawy zdrowia i kondycji psychofizycznej człowieka, a także umożliwiają dbanie o urodę i podniesienie swojej atrakcyjności. To wszelkie artykuły erotyczne, takie jak afrodyzjaki i feromony, środki antykoncepcyjne, bielizna i odzież, czasopisma i książki, filmy oraz baza ogłoszeń towarzyskich. Oprócz tego znajdują się tutaj oferty farmaceutyków, kosmetyków, akcesoriów i sprzętu medycznego (wózki inwalidzkie, aparaty chirurgiczne, lasery, aparaty RTG, kardiografy, myjki ultradźwiękowe, maty i stoły do masażu, leżanki, fotele hydrauliczne) oraz optycznego (soczewki kontaktowe, okulary, cetroskopy, szabloniarki i inne urządzenia).