Autocentrum
Dodaj ofertę za darmo

Artykuły spożywcze

Wyników: 18431

Powiadomienie o nowych ofertach w tej kategorii:

Dodaj ofertę za darmo

Artykuły spożywcze - definicja i rodzaje

Artykuły spożywcze to wszelkiego rodzaju produkty bądź półprodukty, które dzięki odpowiednim testom i stwierdzeniu, iż spełniają określone normy – zostały zakwalifikowane do zdatnych do spożycia przez człowieka. Mogą one być nieprzetworzone (nadające się do spożycia bezpośrednio w takiej postaci, w jakiej występują w przyrodzie; bez ingerencji chemicznej, modyfikacji składu, itp.) lub przetworzone (te, które są modyfikowane za pomocą różnych technologii przetwarzania żywności, np. ekstruzja). Współcześnie jednak większość produktów spożywczych przetwarza się ze względu na poprawienie trwałości (zwiększenie okresu przydatności do spożycia), smaku oraz wygody stosowania (żywność porcjowana w turystyce kempingowej).
Artykuły spożywcze to między innymi: alkohole, tytoń, bakalie, orzechy, pestki, grzyby, karma dla zwierząt domowych, kawa, herbata, kakao, koncentraty i dodatki do żywności, mięso, mrożonki, nabiał, miód, owoce, ryby, mięczaki i skorupiaki, soki, napoje, słodycze i przekąski, tłuszcze, warzywa, wyroby cukiernicze, lody, wyroby zbożowe i mączne, pieczywo, zdrowa żywność i inne.
Kategoria oprócz produktów zawiera także maszyny i urządzenia, opakowania, usługi oraz wyposażenie potrzebne do funkcjonowania różnych branż przemysłu spożywczego na rynku (rolno-spożywczej, cukierniczej, mięsnej, mleczarskiej, owocowo-warzywnej, piekarniczej).
Oddzielną podkategorię Artykułów spożywczych stanowi tutaj branża lodziarska, w której umieszczone są oferty pawilonów, produktów, przyczep gastronomicznych i samochodów chłodni. Znajdują się tu także usługi, takie jak handel maszynami, reklama, serwis maszyn, sprzedaż lodów, transport, wyposażenie lodziarni i cukierni.