Autocentrum
Dodaj ofertę za darmo

Odzież, tkaniny, obuwie

Wyników: 19313

Powiadomienie o nowych ofertach w tej kategorii:

Dodaj ofertę za darmo

Odzież, tkaniny i obuwie - akcesoria i produkty

Odzież – inaczej okrycie ciała, ubranie, które nosi na sobie człowiek. Niekiedy może za jej pośrednictwem wyrażać swoje poglądy religijne, polityczne, itp., czasami musi zakładać na siebie strój zgodny z jego rolą społeczną (strażak, ksiądz, policjant), a w niektórych krajach podkreśla w ten sposób swój status społeczny. Są różne rodzaje odzieży – sportowa (dresy), służbowa (kitel, uniform policjanta), wizytowa (garsonka, garnitur).
Tkaniny są to płaskie produkty powstałe w procesie tkania z nitek włókna przeplatających się wzajemnie zgodnie z danym rodzajem splotu. Układy nitek nazwane osnową i wątkiem łączy się na krosnach tkackich ręcznych albo mechanicznych. Późniejsza jakość i właściwości tkanin są zależne od splotu, liczności oraz wrobienia osnowy i wątku. Wpływają bowiem na grubość, masę (gęstość) powierzchniową, przepuszczalność, elastyczność, itp.
Obuwie – dolny element ubioru, który okrywa stopy i zwykle dalszą część nóg; złożony z podeszwy i cholewki. Wykonywane są z różnych materiałów – skóry, gumy, drewna, tekstyliów. Mają chronić stopy podczas chodzenia przed nierównościami i śliskością podłoża, zimnem, wodą, substancjami toksycznymi, itd. - wszystko zależy od typu obuwia.
W kategorii Odzież, tkaniny, obuwie umieszczone są nie tylko tytułowe produkty, ale także wszelkie wyroby i artykuły potrzebne do ich powstania – akcesoria krawieckie, tkaniny, dzianiny, tekstylia, maszyny i urządzenia. Znajdują się tu także akcesoria wyposażeniowe garderoby czy też sklepu, pomagające przechowywać lub eksponować odzież i obuwie – to manekiny, stojaki, wieszaki, panele ekspozycyjne, regały, pokrowce, itp. Kategoria zawiera też całą gamę usług związanych z branżą odzieżową i obuwniczą, takich jak: nadruki, haftowanie, projektowanie ubiorów, przeszycia i szycia, transport odzieży.