Autocentrum
Dodaj ofertę za darmo

Sport i turystyka

Wyników: 1859

Powiadomienie o nowych ofertach w tej kategorii:

Dodaj ofertę za darmo

Rodzaje sportu i turystyki

Sport jest jednym z różnych rodzajów aktywności człowieka, które podejmuje w celu polepszenia swojej sprawności psychofizycznej, indywidualnie lub zbiorowo, z zastosowaniem przyjętych reguł umownych. Wyróżnia się sport jako rekreację, czyli pozbawiony rywalizacji, a także sport kwalifikowany. W nim występuje współzawodnictwo zorganizowane według pewnych zasad w danej dyscyplinie przez narodowy związek sportowy lub inny, upoważniający go do tego. Ze względu na motywy uprawiania sportu, wyróżnia się dwa jego rodzaje - wyczynowy i profesjonalny. Pierwszy z nich jest dobrowolny i ma na celu osiąganie jak najlepszych wyników, drugi także, ale z tą różnicą, że przyjmuje się za uprawianie go odpowiednie wynagrodzenie.
Turystyka to wszelkie zjawiska ruchliwości przestrzennej związane z podróżowaniem, czyli pobytem poza miejscem zamieszkania w celu poznawania świata i ludzi, innych kultur niż swoja. Jej głównym celem nie jest zarabianie pieniędzy, lecz poznawanie, przeżywanie, rozrywka i wypoczynek, czyli czynniki wpływające na osobowość człowieka. Nie sposób wymienić wszystkich rodzajów turystyki – jest tak wiele kryteriów klasyfikacji. Aczkolwiek ze względu na motyw osoby wyjeżdżającej, można wyróżnić sześć głównych rodzajów turystyki: poznawcza, wypoczynkowa, kwalifikowana, zdrowotna, biznesowa, religijna.
Kategoria Sport i turystyka zawiera wszelkie akcesoria i sprzęty potrzebne do uprawiania różnych sportów walki, drużynowych, strzeleckich, towarzyskich i rekreacyjnych, wodnych, zimowych i wielu innych. Oprócz tego znajdują się tu oferty gadżetów i pomocy sportowych, takich jak odżywki i suplementy diety, stabilizatory, maści rozgrzewające, spraye chłodzące. W kategorii tej umieszczone są także ogłoszenia o noclegach, sprzęcie oraz przewoźnikach. Dodatkowo można tu znaleźć oferty marketingu turystycznego i organizacji promocji turystycznej.