Autocentrum

Automatyczny kocioł węglowy na ekogroszek firmy HEF EKO-PLUS

Sprzedaż

Automatyczny kocioł węglowy na ekogroszek firmy HEF EKO-PLUS

Automatyczne kotły CO EKO-PLUS opalane węglem są kotłami ekologicznymi,dającymi dwukrotnie tańsze źródło ciepła w stosunku do gazu i oleju, a trzykrotnie tańsze od prądu.

Charakterystyczną cechą kotłów jest małe, ale bardzo sprawne automatyczne palenisko bezrusztowe, które spala dokładnie taką porcję węgla jaka jest potrzebna do otrzymania nastawionej przez użytkownika temperatury na sterowniku elektronicznym.Spalanie w tym kotle jest praktycznie bezdymne,a sprawność tych kotłów przekracza 82 %,tym samym jest zbliżona do kotłów gazowych. Spalanie może odbywać się w sposób ciągły ( w całym sezonie grzewczym ), a oszczędność węgla wynosi 40 % w stosunku do zwykłych kotłów.

Emisja pyłów i szkodliwych składników spalin jest kilkakrotnie mniejsza w stosunku do dopuszczalnej.
Podstawowym paliwem jest węgiel kamienny asortymentu eko-groszek II . Temperatury wody zasilającej 95 °C,a ciśnienie 0,2 MPa. Wymagany ciąg kominowy 20-30 Pa. Kocioł może być przeznaczony również do przygotowywania ciepłej wody użytkowej. Produkowane są moce :12,15,20, 25, 38, 50, 75, 100, 150, 200,250, 300, 350,470, 600, 900, 1200, 1800 kW. Różnice pomiędzy kotłem EKO-PLUS i EKO-PLUS LUX to : możliwość czyszczenia wymiennika bez demontażu części kotła, szybki dostęp do wymiennika.

Kotły o mocach od 12 do 75kW, posiadają sterownik elektroniczny w standardowym wyposażeniu.

Przy kotłach o większej mocy sterowniki nie są oferowane w standardowym wyposażeniu, lecz istnieje możliwość doboru sterowania do potrzeb inwestycji.

  • Szczegóły oferty:
  • Płatność: Przedpłata
  • Miejsce: Lubliniec
  • Marka: "HEF" Wytwórnia kotłów grzewczych
Kontakt

Dane oferenta: