Autocentrum

Drewniana SAUNA ogrodowa z bali - ruska bania!

Sprzedaż

Drewniana SAUNA ogrodowa z bali - ruska bania!

Sauna zewnętrzna z litych bali drewnianych - tzw. ruska bania

Wymiary:
3x4m

Materiał:
Lite okrągłe bale jodłowe o średnicy 16cm w systemie zrębowym (wieńcowym). Na życzenie możemy zastosować większe średnice (20 i 25cm). Bale są szlifowane oraz pokryte powłoką ochronną, co uwydatnia rysunek słojów. Pomiędzy balami zastosowana jest izolacja np. z wełny szklanej.
Środek:
W środku budynku oprócz samej „komory sauny” jest też mała przebieralnia z ławkami i wieszakami. W komorze znajdują się dwa poziomy ławek, bez problemu mieści się w niej 8 osób. Siedziska wykonane z drewna osikowego (rekomendowanego do wnętrza saun, jako że nie nagrzewa się tak szybko jak inne gatunki drewna). Wszystko wykonane w surowej stylistyce. Piec fińskiej firmy Harvia (specjalizującej się w piecach do saun, model M3) - opalany drewnem, z przeszklonymi drzwiczkami.

Dach:
Więźba dachowa jest widoczna z zewnątrz pod okapami oraz przy szczytach (elementy widoczne są szlifowane). Dach jest wysunięty 70cm z każdej strony, przy czym można zamówić banię z jeszcze większym zadaszeniem nad wejściem, tak, by można było pod dachem ustawić np. ławkę. Od szczytów dekoracyjne wiatrownice według wybranego wzoru.

Możliwości pokrycia dachu:
- gont drewniany (od ciętych świerkowych, poprzez łupane maszynowo gonty modrzewiowe, jodłowe, dębowe, do łupanych i struganych ręcznie gontów osikowych)
- tzw. dach zielony - kryty darnią, doskonale nadający się do sauny
- dranice z cedru kanadyjskiego o pięknym i charakterystycznym zapachu

Wykończenie:
Całość impregnowana jest z zewnątrz olejami naturalnymi. Drzwi zewnętrzne jak i wewnętrzne oczywiście drewniane.

Ceny:
Podana cena (16,500zł) dotyczy jedynie zrębu z bali o średnicy 16cm wraz z więźbą dachową i montażem.

Koszt sauny z pełnym wykończeniem to 33,000zł
Składa się na to: zrąb z bali o średnicy 16cm wraz z więźbą dachową i montażem, krycie zasadnicze dachu, pełne deskowanie, papa, gont drewniany, deski okapowe, podłogi drewniane ocieplone, ocieplenie dachu, obicie boazerią, ławki osikowe, piec Harvia M3, komin z nierdzewki, zasadnicze malowanie olejami naturalnymi, dwoje drzwi wraz z opaskami maskującymi

Ceny te zawierają montaż oraz koszty załadunku i rozładunku, nie zawierają natomiast kosztów transportu (2,20 lub 3zł/km w zalezności od opcji).

Krótkie terminy realizacji: produkcja 2-3 tygodnie, montaż w zależności od opcji od 4 do 15dni.

Cena: 16 500,00 PLN / szt.

  • Szczegóły oferty:
Kontakt

Dane oferenta: