Autocentrum

Zabezpieczenie przeciwprzepięciowe FTP z funkcją PoE, PTF-1-ECO

Sprzedaż

Zabezpieczenie przeciwprzepięciowe FTP z funkcją PoE, PTF-1-ECO

PTF-1-ECO, to ekonomiczne zabezpieczenie dla systemów kamer przemysłowych IP. Chroni przed skutkami przepięć oraz wyładowań atmosferycznych atakże aktami wandalizmu (działanie paralizatorów). Może być używane w lokalnych systemach sieci LAN, do zabezpieczania linii napowietrznych pomiędzy budynkami, do ochrony łącz pomiędzy switchami dla przewodu kategorii 6. Urządzenie posiada indywidualnie zabezpieczoną każdą parę transmisyjną, gdzie po przekroczeniu napięcia powyżej 90V, następuje zwarcie jej do przewodu uziemiającego.


Przewody 4,5 i 7,8 są połączone ze sobą, celem zwiększenia prądu przepływającego dla standardu PoE (Power over Ethernet) Dzięki zastosowaniu nowoczesnych komponentów, Zabezpieczenie PTF-1-ECO posiada bardzo niską pojemność oraz dużą szybkość reakcji, co ma znikomy wpływ na przekazywane sygnały wysokiej częstotliwości, bardzo krótki czas reakcji oraz zdolność do wielokrotnego zadziałania.

Wbudowane bezpieczniki automatyczne chronią zasilacze PoE przed uszkodzeniem, w przypadku wystąpienia zwarcia na zasilaniu urządzenia odbiorczego. Ponadto wbudowane wskaźniki diodowe, sygnalizują obecność zasilania wchodzącego jak i wychodzącego z zabezpieczenia PTF-1.

Konstrukcja obwodu jest całkowicie ekranowana od dołu i od góry, co zapewnia wysoką odporność na zakłócenia elektromagnetyczne oraz ciągłość ekranu pomiędzy wejściem a wyjściem. Ekran posiada niezależny obwód zabezpieczenia, dzięki czemu nie jest na stałe połączony z uziemieniem. Ma to istotne znaczenie na ryzyko powstawania różnic potencjałów oraz pojawiania się sygnałów pasożytniczych.

Konstrukcja została bardzo starannie wykonana pod względem ułożenia obwodów drukowanych, aby uniknąć pojawiania się przesłuchów pomiędzy kanałami oraz wprowadzania opóźnień pomiędzy poszczególnymi żyłami. Urządzenie może być stosowane sieciach LAN 6 kategorii.

Do prawidłowego działania konieczne jest podłączenie przewodu uziemiającego. Do tego celu należy stosować sondę wbijaną w ziemię, znajdującą się możliwie jak najbliżej zabezpieczenia przeciwprzepięciowego. W żadnym przypadku nie należy podłączać do przewodu ochronnego instalacji elektrycznej lub do istniejącej instalacji piorunochronowej.

Ponieważ wyładowanie może pojawić się z dowolnej strony, droga jaką przebywa ładunek, może zająć sporo czasu. Aby zwiększyć skuteczność ochrony, zaleca się stosowanie zabezpieczeń przeciwprzepięciowych na dwóch końcach przewodu.

Cena: 85,00 PLN / szt.

  • Szczegóły oferty:
  • Pakowanie: 1
  • Płatność: Do uzgodnienia
  • Czas dostawy: 1 dni
  • Minimalne zamówienie: 1
  • Miejsce: Polska
  • Marka: Ewimar
Kontakt

Dane oferenta: