Autocentrum

Cutter, Frezarka CNC, Ploter Frezujący, Centrum obróbcze

Sprzedaż

Cutter, Frezarka CNC, Ploter Frezujący, Centrum obróbcze

Maszyna Cutter serii Expert jest wyposażona w nóż oscylacyjny pracujący z częstotliwością 8000 ruchów na minutę. Ploter daje możliwość skutecznego cięcia materiałów takich jak: guma, skóra, tektura, dzianiny, pianki, gąbki, filc, materiały pikowane itp. Wycina według dowolnych kształtów z dużymi prędkościami. Uzyskiwane detale są powtarzalne, posiadają równy brzeg i dużą dokładność odwzorowania z projektu.


Projektując wycinanie nożem oscylacyjnym, można również korzystać z funkcji automatycznego nestingu ograniczającej do minimum straty materiału.
Ploter tnący typu Cutter standardowo wyposażony jest we wrzeciono szybkoobrotowe o mocy 2,2 kW, a co za tym idzie pozwala pracować frezem w szerokiej gamie materiałów, takich jak: drewno, materiały syntetyczne - pleksi, poliwęglany czy PCV oraz obrabiać stopy metali miękkich.
Maszyna Cutter CNC jest niezawodna i łatwa w obsłudze. Zastosowany stół podciśnieniowy z wydajną pompą sprawia, że materiał w szybki i łatwy sposób zostaje skutecznie przytrzymany i idealnie rozłożony na całej powierzchni roboczej.

KONSTRUKCJA
W całości stalowa, spawana.

NAPĘDY
Wszystkie osie pracują na podwójnie łożyskowanych prowadnicach liniowych o dużej sztywności i dokładności, napęd osi X i Y na listwach zębatych, oś Z na śrubie kulowej. Wszystkie osie napędzane są silnikami krokowymi z przekładnią. Oś Y jest napędzana obustronnie (możliwa również opcja z silnikami servo AC). Servonapędy cyfrowe AC dużej mocy wyposażone w enkodery absolutne – znacznie poprawiają dynamikę pracy maszyny (przyśpieszenia do 1,5G).

CECHY PRODUKTU
- Ploter Tnący CNC w podstawowej konfiguracji posiada:
- Głowicę tnącą, oscylacyjną – napęd pneumatyczny zasilany sprężonym powietrzem.
- Wrzeciono frezujące 2,2 kW (6000 – 24000 rpm) chłodzone cieczą, na łożyskowaniu przemysłowym, uchwyt narzędziowy ER20.
- Sekcyjny stół podciśnieniowy (rastrowy) zasilany wentylatorem podciśnieniowym 5,5 kW.
- Oprogramowanie CAD/CAM, sterowanie z pulpitem sterowniczym.

OPROGRAMOWANIE
W zestawie program CAD/CAM w polskiej wersji umożliwiający łatwe tworzenie projektów (również 3D ze zdjęć), ich przetwarzanie na G-kody oraz program do komunikacji ze sterowaniem DSP. Użytkownik może generować G-kody w programie dostarczonym z urządzeniem i innych kompatybilnych.

STEROWANIE
- Polskojęzyczne sterowanie CNC z pulpitem + awaryjne podtrzymywanie energii.
- Opcjonalnie manipulator ręczny, umożliwiający łatwą zmianę parametrów

GWARANCJA
24 miesiące !

POZOSTAŁE OPCJE DODATKOWE
- Ploter Tnący-Cutter można także wyposażyć w głowicę bigującą i przy jej użyciu zaginać opakowania kartonowe o różnych rozmiarach.
- Zamontowanie dodatkowej głowicy z pisakiem pozwala od razu automatycznie znakować i opisywać wycinane elementy lub nanosić przy jej pomocy proste elementy graficzne.
- Zastosowanie optyki określającej położenie materiału na stole roboczym pozwoli wycinać i frezować bez konieczności stosowania fizycznego bazowania na stole maszyny.
- Automatyczna wymiana narzędzi (magazyn narzędzi) – ta opcja jest bardzo istotna w przypadku projektów, które wymagają użycia kilku narzędzi w jednym pliku. Magazyn narzędzi ogranicza ingerencję operatora podczas procesu obróbczego, co skraca czas samej obróbki, jak również pozwala uniknąć błędów przy powtórnym pozycjonowaniu.
- Chłodzenie powietrzem, cieczą lub mgłą olejową narzędzia – konieczność użycia jakiegokolwiek chłodzenia zależy głównie od obrabianego materiału, jak również użytego narzędzia. Ze względu na wszechstronność materiałów, jak również narządzi które można użyć, tę opcję najlepiej konsultować z naszym handlowcem.
- Odsys wiórów – skutecznie odprowadza wióra i pył, powstałe w trakcie obróbki. Szczególnie istotny jest przy obróbce drewna, materiałów drewnopochodnych oraz tworzyw sztucznych.
- Dowolna wielkość maszyny na zamówienie – po konsultacji z klientem możemy wykonać dowolne urządzenie spełniające indywidualne wymagania obróbcze i lokalowe.

CENA
W skład ceny wchodzi koszt maszyny wraz z jej transportem, instalacją oraz podstawowym szkoleniem wdrażającym w jej obsługę. Zakres naszych usług obejmuje zarówno serwis gwarancyjny, jak i pogwarancyjny. Nasz magazyn jest systematycznie uzupełniany, dlatego zapewniamy błyskawiczny dostęp do wszelkich części zamiennych.

Cena: 84 111,10 PLN / szt.

  • Szczegóły oferty:
  • Płatność: Cena netto
  • Miejsce: Polska
  • Marka: Seron
Kontakt

Dane oferenta: